O NAS

Publiczne Pozytywne Przedszkole numer 12 jest placówką publiczną i powszechnie dostępną w ramach sieci przedszkolnej Gminy Miasta Gdańska. Organem prowadzącym jest Fundacja Pozytywne Inicjatywy, a przedszkole funkcjonuje w ścisłej współpracy z Gminą Miasta Gdańska.

Przedszkole znajduje się na gdańskiej Zaspie w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonującego już żłobka, na terenie dawnego pasa startowego historycznego gdańskiego lotniska. Mieści się w nowoczesnym, ekologicznym budynku, z dużymi przeszklonymi salami mającymi bezpośrednie wyjście do ogrodu. Jest otoczone przestrzennym terenem zielonym z placem zabaw i ogrodem edukacyjnym. To miejsce funkcjonujące z jednej strony w rodzinnej atmosferze, a z drugiej strony oferujące profesjonalną opiekę i edukację opartą o najnowsze metody i nowoczesną infrastrukturę. Dysponuje również licznymi pomocami edukacyjnymi.

W ofercie Przedszkola znajduje się edukacja twórczego i aktywnego rozwoju dziecka, język angielski, rytmika, zajęcia z logopedą i psychologiem oraz ruch na świeżym powietrzu dzięki własnemu placowi zabaw i ogrodowi edukacyjnemu.

Każde dziecko traktowane jest w przedszkolu indywidualnie. Zadaniem nauczycieli i pedagogów jest prowadzenie dzieci do samodzielnego dochodzenia do wiedzy i umiejętności poprzez poszukiwanie rozwiązań w oparciu o bezpośrednie doświadczanie.